APLIKACE NA HORNÍ KONČETINY

Horní končetiny a ramena jsou velmi častou oblastí, kde se setkáváme s bolestí pohybového aparátu. Problémy mohou být dány jak degenerativními procesy souvisejícími s věkem, tak chronickými projevy artritidy či přetěžováním jednotlivých svalových skupin nebo kloubů, a to jednorázově nebo vlivem dlouhodobě se opakujících stereotypních pohybů či pracovních návyků. Typicky se tak setkáváme s bolestí ramenního kloubu, obtížemi karpálního tunelu nebo velmi frekventovaného tenisového lokte.
Právě poslednímu problému se věnujeme v našem edukačním videu s fyzioterapeutem Bc. Filipem Holčákem.

TENISOVÝ LOKET

Tenisový loket je velmi častým problémem horních končetin. Byť označení evokuje původ u sportu, mnohem častěji tímto bolestivým přetížením loketních šlach a úponů trpí osoby pracující u počítačů, strojů či řemeslníci.
Pro úlevu od bolesti tenisového lokte lze aplikovat krystalové náplasti AU-MEDIC s obsahem křemíku. Pro maximální účinnost je nutná správná aplikace krystal tapů. V případě tenisového lokte to znamená aplikaci ze zevní strany loketního kloubu. Dle intenzity bolesti je vhodné aplikovat 1 až 4 tapy. Nalepené krystal tapy AU-MEDIC omezují bolest loketního kloubu až po dobu jednoho týdne.

Podívejte se na návodné video, jak AU-MEDIC při obtížích tenisového lokte správně aplikovat.

AU-MEDIC

neléčí příčinu bolesti,
ale snižuje pocit a intenzitu bolesti.

AU-MEDIC makety